Jak stahovat filmy, hudbu a programy?

Tagged:
 • Jak stahovat z internetu filmy, hudbu a programy?
 • Kde si můžete pohodlně vyhledat to, co si chcete stáhnout?
 • Jaký program pro stahování používat?
 • Jak neomezovat uživatele, kteří s vámi sdílejí připojení k internetu?

1. Jak stahovat z internetu filmy, hudbu a programy?

Na internetu existuje mnoho uživatelů, kteří sdílí své filmy, hudbu a programy s ostatními. Používá se řada protokolů a sítí, které umožňují stahovat a sdílet data s ostatními. Mezi nejrozšířenější patří:
 • BitTorrent
 • RapidShare
 • DirectConnect
 • eDonkey

2. Jak stahovat přes BitTorrent?

Pro stahování lze používat některý z následujících programů, který si můžete zdarma stáhnout: Postup je velmi jednoduchý:
 1. Jakmile stáhnete potřebný program (v tomto případě uTorrent), nainstalujte jej do počítače a spusťte.
 2. Abyste mohli začít stahovat, potřebujete najít odkaz na torrent soubor, pomocí něhož můžete požadovaný soubor(y) stáhnout. Na internetu existuje mnoho vyhledávačů. Můžete využít např. tyto: tracker.cztorrent.net, thepiratebay.org, www.mininova.org. Druhou možností je zadat na google.com název vámi hledaného filmu, hudby nebo programu ve spojení se slovem "torrent".
 3. Jakmile máte vyhledáno (v tomto případě na thepiratebay.org), vyberte soubor, který vám nejvíce vyhovuje. Pokud je vyhledán daný soubor ve více verzích, můžete se rozhodnout podle počtu tzv. seedů a peerů. Obecně platí, že čím větší je počet seedů, tím lépe. U zvoleného souboru klikněte pravým tlačítkem na zelené šipky (viz. obrázek níže) a zkopírujte si do schránky odkaz. (podle prohlížeče: kopírovat zástupce nebo kopírovat adresu odkazu)
 4. Jakmile máte adresu zkopírovanou, přepněte se do okna s programem uTorrent, klikněte na soubor a položku "Přidat torrent z URL". Pokud je vše v pořádku, měla by se Vám zkopírovaná adresa automaticky vložit adresního pole. Stiskněte "OK" a potvrďte. Následně se začne soubor(y) stahovat. Současně se stahováním mohou daný soubor(y) stahovat ostatní uživatele od Vás.
 5. Jakmile je soubor stažen, naleznete ho na svém disku (nejčastěji v dokumentech).
Výsledky hledání na thepiratebay.org Zkopírujte odkaz na torrent soubor Klikněte na přidat torrent z URL Vložte odkaz na torrent soubor

3. Jak neomezovat uživatele, kteří s vámi sdílejí připojení k internetu?

Pokud používáte připojení k internetu, které je sdílené s dalšími uživateli. Můžete využít funkce jako je omezení rychlosti a plánovač. Tyto funkce vám umožní nevytížit až maximální kapacitu vaší linky pro stahování a odesílání. Linka tak zůstane z části volná pro další využití. Plánovač Vám umožní nastavit si neomezené stahování na noční hodiny, kdy nebude stahování nikomu vadit.

4. Je stahování filmů, hudby a proramů legální?

Většina filmů, hudby a programů podléhá autorským zákonům. Je důležité si uvědomit, že jakmile začnete stahovat nějaký film, hudbu nebo program, tak jej současně sdílíte ostatním uživatelům. Pokud tedy nestahujete soubory, které jsou pod volně šiřitelnou licencí, dopouštíte se trestného činu. Činíte tak na vlastní odpovědnost.

Co by vás mohlo zajímat?