Jak získat českou IP adresu v zahraničí?

Tagged:
 • Jak získat přístup k českým internetovým stránkám v zahraničí – Youtube, Google, Facebook, Twitter atd..?
 • Jak získat přístup k českým internetovým službám v zahraničí – internetové TV, Skype, VOIP, WhatsApp, atd..?
 • Jak získat zabezpečený přístup do vzdáleného či firemního systému ze zahraničí?
 • Jak získat vzdálený přístup k ovládání "chytrého" domu či sledování domácího kamerového systému?
 • Jak zabezpečit internetovou komunikaci v zahraničí?

Jak získat českou veřejnou IP adresu v zahraničí?

V následujícím článku vám přiblížím jak získat českou veřejnou IP adresu v zahraničí a k čemu je to dobré. Před časem jsem musel jet na služební cestu do Číny. Po příjezdu jsem s hrůzou zjistil, že tamní internet je z velké části limitovaný, jelikož čínští internetoví poskytovatelé blokují (cenzurují) spoustu služeb, které jsou všude jinde samozřejmostí. Nemohl jsem použít Skype, abych mohl zavolat do Čech, nedostal jsem se na svůj facebookový účet. Největší problém pro mě byl, že jsem se nemohl dostat na firemní stránky. Se zpožděním jsem začal hledat nějaké řešení. Zjistil jsem, že existuje služba VPN (Virtuální privátní síť), díky ní se můžu připojit na server do jiné země a tím získat IP adresu ze země, kde není internet limitovaný. Našel jsem dokonce VPN poskytovatele, který má servery i v České republice. Vytvořil jsem si u nich účet a připojil se k jejich serveru. V tu chvíli bylo po problému, získal jsem českou veřejnou IP adresu, s níž jsem mohl skypovat a přistupovat na jinak zablokované internetové stránky stejně, jako bych seděl doma v Čechách.

K čemu všemu můžete českou veřejnou IP adresu použít?

 • Odblokování internetových stránek – Youtube, Google, Facebook, Twitter atd..
 • Odblokování internetových služeb – internetové TV, Skype, VOIP, WhatsApp, atd..
 • Přístup do vzdáleného či firemního systému, kde je přístup povolen jen z povolených IP adres či rozsahů.
 • Vzdálený přístup k ovládání "chytrého" domu či sledování domácího kamerového systému.
 • VPN slouží také k zabezpečení internetové komunikace pomocí velmi silného šifrování. Dá se tak zabránit zneužití soukromých dat, platebních údajů, atd..

Jak vybrat VPN providera který vám poskytne českou IP adresu?

VPN poskytovatelů je dnes na trhu celá řada. Liší se cenou, nabídkou zemí, ve které mají umístěné servery, kvalitou technické podpory a tak dále.

V mém případě jsem se rozhodl použít VPN poskytovatele UnblockVPN. Jedná se o českou firmu, která je na trhu už přes 7 let. Servery má umístěné i v České republice a na Slovensku. Technickou podporu vám poskytnou v češtině i angličtině. Navíc si službu můžete i bezplatně předem vyzkoušet s 3 denní zkušební verzí (3-day Free Trial) a především jsou jedni z nejlevnějších na trhu.

Jak získat českou veřejnou IP přes UnblockVPN:

 1. Otevřete si stránky UnblockVPN a přejděte na formulář pro vytvoření uživatelského účtu. V našem případě "Create Account”.
 2. UnblockVPN

 3. Vyplňte vaše jméno, příjmení, město zemi a aktivní emailovou adresu. Na tu vám bude po vytvoření účtu odesláno potvrzení s uživatelskými údaji pro přihlášení k UnblockVPN účtu a připojení k VPN.
 4. UnblockVPN - vytvoř účet

 5. Po úspěšném přihlášení vás uvítací stránka upozorní o aktivaci 3 denní zkušební verze a jejích omezeních, se kterými se můžete připojit jen 5x za den a doba připojení bude trvat maximálně 5 minut. Nejedná se o žádný zázrak, ale pomůže to při rozhodování, zda si službu předplatit.

  Kliknutím na tlačítko "Download VPN Connection" budete přesměrování na stránku s návody.
 6. UnblockVPN - uvítací stránka

 7. V sekci “Download” najdete návody pro většinu nejčastěji používaných operačních systémů a routerů. Používám Windows 10, takže uvádím připojení s operačním systémem Windows 10. Stejný postup však platí i pro Windows 7, Vista, a 8.
 8. UnblockVPN - stránka návodů

 9. Klikněte na “Download Application” pro stáhnutí instalátoru UnblockVPN aplikace. Stažený instalátor otevřete a proveďte instalaci aplikace.
 10. UnblockVPN - návod na Windows

 11. Po kliknutí na ikonu UnblockVPN (po úspěšné instalaci ji najdete na ploše) se vám otevře aplikace, kde zadáte vaše uživatelské jméno a heslo, které vám bylo zasláno na email. Poté klikněte na “Login”.
 12. UnblockVPN - Přihlášení v aplikaci

 13. V sekci “VPN server location” vyberte CZ jako VPN server. Pokud se nedaří připojit, doporučuji zvolit alternativní servery a protokoly (PPTP, L2TP, SSTP). Některé servery či protokoly mohou být blokovány v místě, odkud se připojujete.
 14. UnblockVPN - Použití aplikace

 15. Takto vypadá úspěšné připojení. V sekci “Your public IP” vidíte vaší nově přidělenou veřejnou českou IP adresu. Tlačítkem “Disconnect” se od VPN zase odpojíte.
 16. UnblockVPN - Úspěšné přihlášení

 17. To, že máte opravdu přidělenou českou veřejnou IP adresu si můžete ověřit na příklad na internetových stránkách www.moje-ip-adresa.cz
 18. MojeIpAdresa.cz - ověrení IP

 19. Jestliže vše funguje tak jak má, nezapomeňte, že stále používáte omezenou 3 denní zkušební verzi. Pro dlouhodobé používání je potřeba službu zakoupit. To můžete provést kliknutím na "Purchase / Renew Service” po přihlášení k vašemu UnblockVPN učtu.
 20. UnblockVPN - Nákup

 21. V tomto kroku si zvolíte VPN plán, který vám nejvíce vyhovuje. Vlevo jsou ceny pro dynamickou IP adresu vpravo pro statickou (vyhrazenou, neměnnou) IP adresu.

  

Pro ty co neznají rozdíl mezi dynamickou a statickou IP, jde jen o to, zda potřebujete dostávat stejnou IP adresu pro každé VPN připojení (například pro hostování vlastního serveru, vzdálený přístup, atd...). Pokud stejnou IP adresu rezervovat nepotřebujete (odblokování služeb, zabezpečení internetových dat, atd...), pak zvolte variantu levnější - dynamickou IP.
 22. UnblockVPN - Volba služby

 23. V posledním kroku už stačí jen zvolit platební metodu, která vám nejvíce vyhovuje. Po zvolení metody, budete přesměrování na platební bránu, kde si službu zakoupíte. Při zvolení metody “Credit Card” budete přesměrování přímo na platební bránu České spořitelny.
 24. UnblockVPN - Volba platební metody

Závěr

Doufám, že vám tento článek pomohl vyřešit problém stejně, jako česká veřejná IP adresa pomohla mě. Kdybyste při zřizování UnblockVPN narazili na jakýkoliv problém, kontaktujte UnblockVPN přímo v češtině. Na stránkách mají live chat a pokud není zrovna aktivní, použijte kontaktní formulář (email). Odpověd s řešením jsem obzdržel běhěm hodinky. Takže plec nahoru pro UnblockVPN.