Jak telefonovat ZDARMA přes internet s iPhone?

Tagged:
 • Chcete telefonovat velmi levně nebo zcela ZDARMA do ČR i do zahraničí?
 • Chcete používat VoIP SIP volání s vaším iPhone?
 • Jak používat aplikaci Siphon?1. Proč se vyplatí telefonovat přes internet?

 • Telefonování je většinou mnohem levnější než přes mobilního operátora.
 • Mobilní operátoři účtují většinou první minutu volání celou už při navázání hovoru. Pokud voláte např. 15 vteřin, zaplatíte, jako kdybyste volali celou minutu. U volání přes internet býva většinou účtování po vteřinách.
 • Nejvíce se vám vyplatí telefonování do zahraničí, tam jsou ceny jako z pohádky. Např. do Kanady vás minuta hovoru přijde na 20-50 haléřů.
 • Ceny posuďte sami např. ZDE.

2. Co k tomu potřebujete?

 • Potřebujete aplikaci Siphon!
 • Aplikace Siphon lze nainstalovat přes Cydia, a proto potřebujete mít iPhone odblokovaný (tzv. jailbreak).
 • Pokud si s odblokováním nevíte rady, použijte návod na Jak odemknout iPhone 3G - jailbreak pro verzi 2.2 (Win).
 • Pro telefonování potřebujete Wi-Fi připojení k internetu. Připojení přes mobilního operátora je pomalé a kvalita hovoru není dobrá.
 • Pro volání přes internet potřebujete mít účet u některého z VoIP poskytovatelů. Siphon nemusí fungovat s každým poskytovatelem. Ověřená funkčnost je např. u poskytovatele 802.cz, který patří k nejlevnějším v ČR.

3. Jak nainstalovat aplikaci Siphon?

Aplikaci Siphon můžete zdarma stáhnout a nainstalovat pomocí Cydia ve vašem iPhone. Pokud nevíte, jak instalovat aplikace pomocí Cydia, použijte návod: Jak instalovat aplikace pomocí Cydia.

4. Jak nastavit váš VoIP účet v aplikaci Siphon?

 1. Otevřete si nastavení telefonu "Settings".
 2. Klikněte na Siphon a vyplňte ve formuláři údaje vašeho VoIP účtu. Tedy uživatelské jméno (zpravidla vaše VoIP telefonní číslo), heslo a SIP server (adresu sip proxy serveru vám předal poskytovatel VoIP účtu při registraci).
 3. Chcete-li využívat Siphon, i když nejste připojeni k internetu přes Wi-Fi, tedy přes internet od mobilního operátora, zapněte si "Siphon over EDGE/3G"
 4. Pokud vyžadujete podrobnější nastavení jako je volba portů a podobně, nastavte si, co potřebujete v "Advanced settings". Většinou to ale není nutné.
Otevřete si Settings Klikněte na Siphon Nastavte váš SIP účet

5. Jak telefonovat pomocí Siphon?

Aplikace Siphon je vhodná především, pokud voláte někomu vy. Pokud aplikaci vypnete, na vaše VoIP telefonní číslo se nikdo nedovolá. Je to určité omezení, ale i tak vám Siphon ušetří spoustu peněz za volání.
 1. Ujistěte se, že jste připojeni přes Wi-Fi k internetu (můžete zkusit volat i přes mobilního operátora, kvalita hovoru nebude dobrá).
 2. Spusťte aplikaci Siphon.
 3. Pokud jste v předchozích krocích správně nastavili váš VoIP účet, objeví se vpravo nahoře nápis "Connected". Tak poznáte, že jste se úspěšně přihlásili ke svému účtu a můžete volat.
 4. Nyní můžete vytočit číslo, nebo vybrat libovolný kontakt ve vašem tel. seznamu.
spusťte Siphon Pokud jste connected, volejte

6. Jak telefonovat úplně ZADARMO?

V rámci jednoho VoIP poskytovatele bývají hovory zdarma. Někteří poskytovatelé neúčtují ani hovory do jiných sítí. Např. poskytovatel 802.cz nabízí zdarma hovory do své sítě i do sítí svých partnerů. viz. seznam partnerů 802.cz

Co by vás mohlo zajímat?